Zomerstudies: verdieping en verlichting

Ook deze zomer organiseren we weer twee zomerstudies. Zoals u van ons gewend bent is de eerste op het Hoof van OOK (Dekkersweg 4 te Lewedorp, 31 juli) en de tweede op het Strand van Vlissingen (verzamelen bij Panta Rhei op 21 augustus). Beide studies duren van 19.30 tot ongeveer 22,00 uur en deelname is gratis.

31 juli: verdieping

In deze snelle tijd, waarin het lijkt de draaien om uiterlijke schijn, is het niet eenvoudig om tot iets wezenlijks te komen. We leven in de waan van de dag en hobbelen van gebeurtenis naar gebeurtenis. Hoe dringen we door tot het wezen der dingen? Daar waar het werkelijk om gaat? of: En niet aan de oppervlakte te blijven hangen.

Tijd maken, onderzoeken en goed gezelschap.

In deze sessie onderzoeken we welke eigenschappen in inspanningen er nodig zijn om tot gedegen (zelf)onderzoek te komen en hoe de satsang (bijeenkomst van een groep gelijkgestemden) daarbij kan helpen.

21 augustus: verlichting

In vele wijsheid-tradities wordt gesproken van een staat van verlichting. Die wordt dan meestal verkregen door jarenlange inspanning van extreem getalenteerde mensen. De gemiddelde mens heeft daar tijd noch ruimte voor. Maar wat is er dan wel mogelijk?

Filosofie kan helpen het leven minder zwaar en minder duister te maken. Deze bescheiden benadering van het fenomeen verlichting maakt het niet alleen haalbaar voor velen, het biedt bovendien handvatten om verlichting meteen praktisch te maken.

In deze bijeenkomst tippen we een aantal spirituele wetten aan die raken aan deze benadering van verlichting.